Preskočiť na obsah

Joga pre zdravý chrbát

Naša chrbtica je symbolom stability a flexibility zároveň. Ak sa dlhší čas nehýbeme, túto vlastnosť začne strácať. Každodennými stereotypmi a jednostranným zaťažovaním si často vytvárame svalové dysbalancie. Na hodinách  sa budeme postupne venovať uvoľňovaniu stuhnutých svalov, naťahovaniu skrátených a zároveň posilňovaniu oslabených tak, aby sme opäť získali silu, pružnosť a flexibilitu.

– pre začiatočníkov

– pre pokročilých

– pre každého

Hatha joga

Hodina s tradičnými prvkami Hatha Jogy spojenými s dýchaním na zosúladenie tela a mysle a udržiavanie rovnováhy na fyzickej ako aj psychickej úrovni.

– pre začiatočníkov

– pre mierne pokročilých

– pre pokročilých

Yin joga

Pozície Yin jogy spôsobujú jemnú trakciu spojivových tkanív.
Svalová sila nám nedá pocit ľahkosti a priestoru tela, to nám umožní až zvýšená flexibilita kĺbov. Práve Yin  joga nám predlžuje spojivové tkanivá a vhodným spôsobom stimuluje kĺby.
Pozícia sa drží dlhší čas, od 3 do 5 minút. Každá pozícia sa drží v stave relaxácie – úplného uvoľnenia. Veľmi dôležité je vnútorné stíšenie a nehybnosť.

Medical joga

Naše telo je zázračné tak ako aj naša myseľ.
Na hodine pracujeme ako s naším telom tak aj s našou mysľou a emóciami.
Počas hodiny sa zameriavame na dych a zapájame prvky uvoľnenia (úsmev, smiech), ktoré nás krásne zharmonizujú. Dychom telo a orgány vyčistíme od škodlivých látok, rozprúdime lymfu a následne telo vyživíme a zregenerujeme.

Joga na každý deň

Táto lekcia jogy je venovaná rozpohybovaniu a spevneniu celého tela. Cvičte tak ako sa vám dá počúvajte telo a dýchajte.

Joga pre tehotné

Je to cvičenie určené všetkým ženám bez rozdielu. Ženy, ktoré majú určité zdravotné ťažkosti počas tehotenstva, alebo ktoré majú diagnostikované rizikové tehotenstvo, by sa mali radšej pred prihlásením sa na kurz jogy porozprávať o tomto svojom zámere so svojim gynekológom. Platí to v podstate v prípade akéhokoľvek cvičenia. Ak si žena nie je niečím istá, vždy je potrebné konzultovať to s lekárom, aby sme sa vyhli nechceným komplikáciám a prípadnému ohrozeniu bábätka.

– rozpohybovanie

– strečing

– pozície

  • 15. trimester